آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی
در این پست می‌خوانید:

آموزش زبان آلمانی از پایه تا پیشرفته ویژه مکالمه + مهاجرت

دوره جامع آموزش زبان آلمانی، بهترین و محبوبترین پکیج آموزشی زبان آلمانی در کشور ایران شامل صفر تا صد زبان آلمانی بدون نیاز به شناخت این زبان ویژه مهاجرت و زندگی در آلمان و تحصیل در کشور آلمان.

آموزش زبان آلمانی، اگر قصد مهاجرت و زندگی به کشور آلمان رو دارید و یا قصد دارید در این کشور ادامه تحصیل دهید باید به زبان آلمانی مسلط شوید و ما در این پکیج آموزشی به نوعی تدریس کرده ایم که شما به راحتی بتوانید مهاجرتی آسان به آلمان را از نظر زبان آلمانی داشته باشید. زبان آلمانی جزو مهمترین زبان های خارجی میباشد که ایرانیان زیادی به دنبال یادگیری آن هستند اگر شما نیز به دنبال یادگیری زبان اصیل آلمانی هستید باید بهترین دوره های مرتبط به این زبان را بگذرانید.

شما با تهیه این پکیج آموزش زبان آلمانی یاد خواهید گرفت که به صورت صفر تا صد بدون هیچ پیش زمینه ای به زبان آلمانی به راحتی بتوانید به این زبان مسلط شوید و در پایان این دوره آموزشی بتوانید با گویش آلمانی صحبت کنید. پکیج زبان آلمانی « iGerman » پرفروش‌ترین و محبوبترین پکیج آموزش زبان آلمانی در کشور ایران میباشد که چندین سال سابقه حرفه ای در این زمینه را داراست و با سبکی کاملا جدید و متفاوت شروع به آموزش زبان کرده است.

محتویات پکیج آموزشی iGerman

این پکیج شامل فیلم آموزشی + دو جلد کتاب + یک عدد فلش 32 گیگ شامل فیلم های زبان آلمانی به همراه زبان فارسی میباشد و همچنین یک عدد تراکت دیواری 100*70 کاملا منحصر به فرد برای خریداران ارسال خواهد شد.

فیلم های آموزشی زبان آلمانی تولید شده آکادمی آی جرمن
یک عدد فلش 32 گیگ شامل فیلم های زبان آلمانی
کتاب علائم راهنمایی و رانندگی زبان آلمانی
کتاب دوپینگ زبان آلمانی
شامل صفر تا صد زبان آلمانی در این کتاب وجود دارد
اسامی زبان آلمانی
امروزه همه سعی داریم زبان‌های مختلف هر کشوری را یاد بگیریم و بتوانیم به راحتی صحبت کنیم، اما خب یادگیری همه‌ی آنها ممکن نیست، زبان انگلیسی به دلیل بین‌المللی بودن آن مورد توجه همه قرار گرفته است. بعد از آن آموزش زبان آلمانی در بین مردم مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله سعی داریم بیشتر در مورد زبان آلمانی صحبت کنیم.

زبان آلمانی

در واقع زبان، گویشی برای ارتباط است که انسان نیازهای خود را با ارتباط با بقیه انسان‌ها برطرف می‌کند. هر زبان و هر گویشی شیرینی و جذابیت خودش را دارد. با زبان آلمانی در بسیاری از کشورهای اروپا ارتباط برقرار می‌کنند، شاید در ابتدا کمی سخت به نظر بیاید به دلیل اینکه این زبان مانند زبان انگلیسی در مدرسه‌ها تدریس نشده است و دانش‌آموزان چیز زیادی از این زبان نمی‌دانند. آموزش زبان آلمانی هم مانند انگلیسی و دیگر زبان‌ها در آموزشگاه‌های مختلف تدریس می‌شود و علاقه مندان می‌توانند ثبت نام کنند و این زبان شیرین را یاد بگیرند. در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، شرق بلژیک و … اکثریت مردم به این زبان صحبت می‌کنند. جالب است بدانید یک دهم کل کتاب‌هایی که در سال تالیف می‌شوند به زبان آلمانی است. این زبان هم مثل زبان انگلیسی گویش‌های مختلف و متنوعی دارد. آموزش زبان آلمانی برای کسانی که قصد مهاجرت دارند اهمیت زیادی دارد تا در کمترین زمان و به صورت حرفه ای یا حداقل متوسط آن را یاد بگیرند. زمانی که می خواهید مهاجرت کنید، دغدغه‌ی اصلی شما یادگیری زبان آن کشور است تا امتیاز بالایی برای پذیرش داشته باشید. بعد از مهاجرت هم نیاز است به طور حرفه‌ای آن را یاد بگیرید تا بتوانید ارتباط صمیمی با هم محلی‌های خود داشته باشید و از زندگی لذت بیشتری ببرید.

الفبای زبان آلمانی

زبان آلمانی 26 حرف اصلی و 4 حرف فرعی دارد. این حروف در کنار هم قرار می‌گیرند و ارتباط زنده‌ای را بوجود می‌آورند. نام‌ها در این زبان مذکر، مونث و یا خنثی هستند. گاهی میتوان گفت اسم‌های جمع هم چهارمین جنس به حساب می‌آید، آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد نیاز به اراده و پشتکار زیادی دارد. در آموزش زبان آلمانی همه‌ی قواعد و گرامر‌ها و باید‌ها و نباید‌ها به خوبی آموزش داده می‌شود، اگر به این اصول و قواعد توجه نکنید ممکن است هنگام صحبت با فردی آلمانی اشتباه‌های زیادی داشته باشید و موجب به اشتباه رساندن منظور خود بشوید که این موضوع می‌تواند برای طرف مقابل شما خنده دار و یا ناراحت کننده باشد. با آموزش کامل زبان آلمانی همه‌ی این مشکلات رفع می‌شود تنها باید دقت و وقت خود را صرف این کار کنید.

سطوح مختلف زبان آلمانی

خب بعد از اینکه یک آموزشگاه خوب و معتبر برای یادگیری پیدا کردید نوبت آن است که تعیین سطح شوید که این کار را خود مربی آموزشگاه انجام می‌دهد و از شما تست می‌گیرد. فراموش نکنید در سطح‌های ابتدایی نیاز به آموزش زبان آلمانی با خلاقیت و ایده پردازی دارید. تعیین سطح سه مرحله است که سطح اول، سطح مقدماتی است که شامل A1 و A2 می‌شود. سطح بعدی دوره میانی و سطح بعدی هم دوره پیشرفته است که هر کدام از این‌ها زیر مجموعه‌ای دارد و اگر هم چیزی بلد نباشید نیاز به آموزش زبان آلمانی از پایه دارید. اگر هم اهل رفتن به کلاس نیستید می‌توانید از پکیج آموزش زبان آلمانی استفاده کنید که همه این موارد را به خوبی آموزش می‌دهد. در ادامه به توضیح بیشتر این موارد می‌پردازیم.

سطح A1: در این سطح متقاضی کلمه ها و جملات خیلی ابتدایی را بلد است و برای رفع نیاز‌های ضروری کافی است. البته که می‌تواند خودش را معرفی کند و سوال‌های پرتکرار که در ارتباط رواج دارد، بپرسد.

سطح A2: در این سطح میتوانید علاوه برکلمات ساده، کمی بیشتر ارتباط برقرار کنید و از خود و زندگی خود بیشتر صحبت کنید و در بحث‌های ساده و معمولی شرکت کنید.

سطح میانی شامل B1 و B2 است که در زیر توضیح می‌دهیم.

سطح B1: در این سطح شما دوره مقدماتی را گذرانده اید و به قول معروف سختی راه را طی کرده‌اید. حالا راحت‌تر متوجه جملات و صحبت‌های دیگران می‌شوید و برای مهاجرت تقریبا نصف راه را طی کرده اید و بیشتر از پس کارهای خود برمی‌آیید.

سطح B2: در این سطح شما می‌توانید حتی در مورد رشته تخصصی خود به راحتی صحبت کنید و در کلاس‌های تخصصی خود شرکت کنید و بدون آمادگی بدون مشکل خاصی گفت‌و‌گو کنید.

سطح بعدی شامل سطح پیشرفته می‌شود که با C1 و C2 نام‌گذاری میشود.

سطح C1: در این سطح به راحتی می‌توانید متن‌های طولانی و بلند را بدون اینکه به دنبال معنی کلمه‌ای بگردید درک کنید.

سطح C2: در این سطح هم که اخرین سطح یادگیری است، خیلی راحت با دیگران میتوانید هم‌کلام شوید و به دنبال لغت در ذهن خود نمی‌گردید و در کل مشکل خاصی در صحبت و دستور و قواعد ندارید.

برنامه ریزی و نکاتی در یادگیری زبان آلمانی
قبل از شروع یادگیری، یک برنامه‌ی جامع و دقیق داشته باشید تا هم راحت‌تر یاد بگیرید و اینکه از یادگیری آن زده نشوید. در این ادامه نکته‌ها و روش‌هایی را توضیح می‌دهیم.

کلمات را از ساده به سخت در فلش کارت‌ها بنویسید و هر شب آنها را چک کنید.
به موفقیت‌ها و پشتکار و شکست‌های خود فکر کنید.
اگر در سطح مقدماتی حرفه‌ای نشدید وارد مرحله بعد نروید.
تمرین و تکرار اصول و پایه یادگیری هر زبانی است.
زمان‌بندی یادگیری در طی روز اهمیت زیادی دارد، از آن غافل نشوید تا تفریط و افراط صورت نگیرد که بسیار اشتباه است.
از رمزهای خنده دار و جالب برای حفظ کردن کلمات استفاده کنید تا برای همیشه در حافظه بلند مدت شما بماند.
هدف خود را هیچ وقت فراموش نکنید، فکر کردن به هدف شما را در این راه قوی‌تر میکند.
نکات بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که با دقت و توجه و رعایت آنها به همه‌ی این موارد به راحتی زبان آلمانی را یاد میگیرید. هنگامی که این نکات را به صورت مداوم رعایت کنید تبدیل به یک عادت در روز می‌شود و زمانی که بخواهید تنبلی کنید احساس می‌کنید چیزی گم کردید. اگر منظم باشید دوره آموزش زبان آلمانی بسیار کوتاه‌تر می‌شود. مطمئن باشید موفق تر از همیشه عمل می‌کنید و روزهای بهتری در انتظار شماست.

گام به گام، با مراحل آموزش زبان آلمانی

تفاوت های زبان آلمانی با زبان فارسی

الفبای زبان آلمانی از 26 حرف اصلی و 4 حرف فرعی تشکیل شده است که قرار گرفتن این حروف کنار هم زبان آلمانی را می سازد. زبان آلمانی و فارسی تفاوت هایی با هم دارند که بررسی آن ها پیچیده است. ولی برای آموزش زبان آلمانی باید در یک سطح ابتدایی این تفاوت ها را دانست. این تفاوت ها عبارتند از :

جنسیت : برخلاف زبان فارسی، در زبان آلمانی جنسیت خیلی نقش دارد. یعنی هر اسم یکی از جنسیت های مذکر، مونث و یا خنثی را دارند. در زمان آموزش زبان انگلیسی جنسیت را هم باید یاد گرفت.
حروف تعریف معرفه : در زبان آلمانی برای نشان دادن معرفه نکره بودن از حروف معرفه استفاده می شود که این حروف معرفه خود می توانند مونث، مذکر بودن را نشان دهند.
نحوه جمع بستن اسامی : در زبان آلمانی برخلاف چیزی که در زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد جمع بستن کلمات قانون خاصی ندارد و در زمان آموزش زبان آلمانی باید جمع کلمات را هم یاد گرفت.
ساختار مفعولی در زبان آلمانی : در زبان آلمانی مفعول مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد که بر اساس جایگاه آن در جمله پیدا نمی شود و براساس ساختارش پیدا می شود.
ساختار های ملکی : در زبان آلمانی ساختارهای ملکی همگی با یک حالت نشان داده می شوند.
ضمایر شخصی : در زبان آلمانی سه نوع ضمایر شخصی داریم که عبارتند از ضمایر شخصی فاعلی، مفعولی مستقیم و غیرمستقیم. برخلاف زبان های انگلیسی و فارسی دو نوع ضمیر مفعولی داریم.
جمله بندی : فاعل و مفعول در زبان آلمانی می توانند جایگاه های مختلفی داشته باشند چون از روی ساختارشان شناخته می شوند.
نسبت دادن صفات در زبان آلمانی : در زبان آلمانی وقتی که یک صفت را به یک اسم نسبت می دهیم، آن صفت ویژگی های آن اسم را دریافت می کند. این نکته برخلاف چیزی است که در زبان انگلیسی اتفاق می افتد.
زمان ها در زبان آلمانی : زمان ها در زبان انگلیسی شبیه به زبان آلمانی می باشد. در آموزش زبان آلمانی باید به این نکته توجه کرد که زمان هایی مانند حال کامل، گذشته کامل و آینده کامل در زبان فارسی معادلی ندارند.
افعال عبارتی : در زبان آلمانی می توان با اضافه کردن حروف اضافه به فعل، فعل های جدیدی را ساخت. این حالت را در زبان انگلیسی هم می توان مشاهده کرد در انگلیسی به این افعال Phrasal گفته می شود. در زبان فارسی برای این افعال معادلی پیدا نشده است.

آموزش زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

همین اول کار بهتر است بدانید که دانستن آموزش زبان انگلیسی برای یادگیری زبان آلمانی بسیار مفید و کارساز است. چرا که زبان آلمانی و انگلیسی هر دو از یک گروه زبانی به نام Germanic Languages هستند. به همین علت هم اگر یکی از زبان‌های موجود در این گروه زبانی را بلد باشید راحت تر می‌توانید دوره آموزش زبان آلمانی را گذرانده و آن را فرا بگیرید.

کار خود را با یادگیری الفبای این زبان آغاز کنید. به آوای هر حرف به صورت جداگانه گوش دهید و صدای حروف را با هم و در کلمه های مختلف بشنوید و مقایسه کنید. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، صدای حروف الفبا را در هر دو زبان با هم مقایسه کنید تا درک بهتری از چگونگی تلفظ آن‌ها داشته باشید. همچون هر زبان دیگری، یادگیری زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته نیازمند تمرین و تکرار فراوان است. شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان آلمانی مجموعه استارتیچ، این زبان را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید.

گام به گام، با مراحل آموزش زبان آلمانی
برای یادگیری این زبان بایستی گام به گام پیش بروید و توقع نداشته باشید که یک شبه، همه نکات و قواعد آن را فرا بگیرید. در ادامه به شما مراحلی که باید طی کنید را خواهیم گفت.

یادگیری الفبای زبان آلمانی

قطعا نخستین گام برای یادگیری هر زبان جدیدی، یاد گرفتن الفبای آن می باشد. الفبای زبان آلمانی روسی دارای 26 حرف است که بسیاری از حروف آن مشابه زبان انگلیسی و با همان تلفظ هستند، اما غیر از این حروف، حرف دیگری نیز در این زبان داریم که به آن eszett می گویند و با نماد ß یا ss نشان داده میشود و در نگارش مدرن آلمانی، استفاده از آن لزومی ندارد.

شاید در آغاز دوره های آموزش زبان آلمانی ، یادگیری این زبان کمی دشوار به نظر برسد، اما به شما قول می‌دهیم که با روزی یک ساعت تمرین، خیلی سریع به آن مسلط خواهید شد. جهت یادگیری الفبای زبان آلمانی و آشنایی با تلفظ حروف آن، نخست این عبارت را در اینترنت سرچ کرده و سپس سعی کنید تلفظ کلماتی که به این زبان می‌بینید را اول خودتان حدس بزنید، بعد به یک دیکشنری معتبر مراجعه نموده و درستی حدس خود را چک نمایید.

آموزش زبان آلمانی، نوشتن حروف و کلمات

حال نوبت به نوشتن می رسد. برای نوشتن، نخست لازم است که تمام حروف این زبان را یاد گرفته باشید و سپس از روی برخی کلمات راحت و با دیدن ویدیو‌های آموزشی، شروع به نوشتن کنید. پس از مهارت یافتن در نوشتن حروف به شکل جداگانه، شروع به نوشتن چند کلمه و سپس یک جمله کنید. جهت یادگیری هر چه سریعتر خط زبان آلمانی حتما هر روز ساعاتی را به تمرین اختصاص دهید.

یادگیری کلمات ساده و عبارات محاوره‌ای در زبان آلمانی
در این زبان نیز همچون سایر زبان‌های خارجی، نخست لازم است با عباراتی از قبیل Hello، How are you، Thank you و … آشنا شوید. این عبارات ساده و به اصطلاح محاوره ای دروازه ورود به دنیای زبان‌های خارجی هستند و به زبان آموز کمک می‌کنند در جای درست و به جایی از آن‌ها استفاده کند.

ضمایر و صرف افعال در آموزش زبان آلمانی

یادگیری ضمایر در این زبان نیازمند تمرین و تکرار فراوان است و بایستی به مذکر، مونث یا خنثی بودن ضمایر دقت کنید.

دیدن فیلم و اخبار به زبان آلمانی

اگر می‌خواهید از مبتدی تا پیشرفته این زبان را یاد بگیرید، بایستی علاوه بر شرکت در دوره های تخصصی آموزش زبان آلمانی، پیوسته باید فیلم‌هایی به این زبان ببینید و یا مثلا برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب به سراغ اخبار یا داستان هایی به زبان آلمانی بروید. اگر موقع خواندن اخبار یا داستان با کلمه ای مواجه شدید که اصلا معنای آن را نمی‌دانستید، کلمه را هایلایت کنید و سپس در دیکشنری معنی آن را بیابید. کلمات را همراه با مثال به خاطر بسپارید و یا از تکنیک جعبه لایتنر استفاده کنید.

به طور کلی اگر روزانه تنها 30 دقیقه به فراگیری این زبان بپردازید. پس از مدت کوتاهی می توانید به درستی و با تلفظ صحیح به زبان جدیدتان صحبت نموده و در آن به مهارت قابل وصفی دست یابید.

شایان ذکر است که دوره های آموزش زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته مجموعه استارتیچ ، توسط معلمان برتر این زبان و اساتید مجرب ارائه می‌ گردد و شامل موضوعاتی از قبیل مبانی گفتاری، جشنواره‌ های تابستانی و زمستانی و غذاهای معروف این کشور و وضعیت اجتماعی و اقتصادی آن خواهد بود.

مزایای یادگیری زبان آلمانی

یادگیری هر زبان جدید دنیای جدیدی را به روی فرد باز می کند. از مزایای یادگیری زبان آلمانی هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یادگیری آسان از مزایای زبان آلمانی است.
یادگیری این زبان کار چندان دشواری نیست و اگر شما با زبان انگلیسی تا حدودی آشنا باشید، کارتان آسانتر هم خواهد بود. چرا که هر دوی این زبان ها ریشه ی یکسانی دارند و در نتیجه، هزاران کلمه‌ مشابه وجود دارد. به عنوان مثال، کلمه انگلیسی chin در زبان آلمانی Kinn بوده و father به شکل Vater می باشد. پس یادگیری زبان آلمانی نسبتا راحت است.

زبان آلمانی، زبان دانشمندان و مخترعان بزرگی است.
گفتنی است که آلمان کشور دانشمندان و مخترعان مشهوری بوده است. درصد زیادی از دستاوردهای جهانی نخستین بار به زبان آلمانی کشف و معرفی شده اند. لذا آشنایی با کشفیات این اشخاص برجسته و خواندن کتاب هایشان به زبان اصلی از مزایای یادگیری این زبان می باشد.

صدها جایزه نوبل برای دستاوردهای فیزیک، شیمی، ادبیات، پزشکی و سایر زمینه‌ها متعلق به آلمانی هاست. افزون بر آن، بسیاری از برندگان جایزه نوبل از سایر کشورها هم، در دانشگاه‌های معتبر و مشهور کشور آلمان آموزش دیده اند.

اهمیت آموزش زبان آلمانی برای اهداف آکادمیک

در اصل، زبان آلمانی، دومین زبان علمی متداول‌ در دنیاست که در بیشتر کتابها و مقالات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل این موضوع هم می تواند این باشد که بازار کتاب آلمان، سومین بازار بزرگ کتاب دنیا پس از چین و انگلیس است. از آنجایی که درصد کمی از این کتاب‌ها به زبان‌های دیگر ترجمه شده اند، تنها یادگیری و تسلط به زبان آلمانی امکان دسترسی به آن‌ها را به شما خواهد داد. پس این می تواند یکی از مزایای مهم و اساسی یادگیری زبان آلمانی محسوب شود.

یادگیری زبان آلمانی راهی روشن به سوی تحصیلات تکمیلی

یکی از علل اصلی که باعث شده آموزش زبان آلمانی چنین جایگاه والایی در جامعه علمی داشته باشد، این واقعیت است که دانشگاه‌های این کشور شهرت و اعتبار جهانی بسیار مطلوبی دارند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۱، این کشور چهارمین مقصد محبوب برای دانشجویان متقاضی تحصیل خارجی بوده است که برای دانشگاه های آلمانی اپلای کرده بودند.

افزون بر آن در این کشور برای تحصیلات تکمیلی، تعدادی دانشگاه‌ با هزینه بسیار پایین یا عدم وجود شهریه نیز وجود دارد. لذا یادگیری زبان آلمانی برای صرفه‌جویی در هزینه های دانشجویی نیز راه حل بسیار مناسبی است.

دانشجویان با تحصیل در این کشور می توانند در تمامی رشته های دانشگاهی به دانش عمیق و بنیادی دست یابند، اما در حوزه‌های فیزیک، شیمی و پزشکی دانشگاه های آلمان در جهان مشهور و زبانزد هستند. البته این موضوع با توجه به جایگاه‌ دانشگاه‌های آلمانی در رتبه بندی‌های جهانی به اثبات رسیده است.

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم که اگر واقعا قصد شرکت در دوره های آموزش زبان آلمانی را داشته باشید و با علاقه این زبان را یاد بگیرید، به هیچ وجه احساس وظیفه نکرده و با وجود همه سختی های راه از ادامه دادن آن لذت خواهید برد!! پیش از اینکه متوجه شوید، کاملا روان خواهید شد و احساس نمی‌کنید که تقلا و کوشش فراوانی برای این کار کرده اید.

نکته دیگر اینکه توصیه میکنیم، اگر واقعا به صورت هدفمند آموزش زبان آلمانی را شروع کرده اید، پس یادگیری این زبان را به روتین زندگی خود تبدیل نمایید و حتما تایمی را برای گنجاندن یک جلسه آموزش منظم در برنامه خود باز کنید.

در این مقاله بر آن بودیم تا ترفندهای فراگیری این زبان را بررسی کنیم و سپس، چند مرحله اساسی در یادگیری مقدماتی آن را به ‌صورت اجمالی توضیح دهیم. اکنون نوبت شماست تا با خود بیندیشید و ببینید با استعدادی که از خودتان سراغ دارید، یادگیری این زبان برای شما چقدر طول خواهد کشید؟ چگونه و از چه طریقی باید این زبان را بیاموزید؟ و اینکه به نظرتان می‌شود آموزش زبان آلمانی را به ‌صورت خود آموز و با استفاده از ویدئوهای آموزشی در گوگل و بدون شرکت در دوره های تخصصی پیش برد یا خیر؟!

امروزه زبان آلمانی طرفداران بسیاری در میان زبان آموزان و دانشجویان ایرانی پیدا کرده است. مجموعه های آموزش زبان آلمانی استارتیچ با این پیش فرض آماده شده اند که زبان آموز کاملا از صفر شروع به یادگیری نموده است. در این مجموعه آموزشی بر این بوده ایم که کلیه مباحث اصلی و مبنا برای فراگیری این زبان و استفاده از آن در سطوح مختلف آموزشی و محاوره ای مطرح کنیم؛ به گونه ای که کلیه سوالات زبان آموزان در رابطه با نکات گرامری و ترکیب لغات و ساختارهای جمله، پاسخ داده شوند.

دیدگاه‌ها ۰